Miss České republiky 2019 odstartovala, akce se zúčastnil Jason Derulo

Večer 25. října 2018 slavnostně odstartovaly na Václavském náměstí v klubu Duplex křtem kalendáře Miss České republiky čtyřdenní oslavy ke vzniku nové Miss České republiky při příležitosti 100 let republiky.

V pokřtěném kalendáři Roberta Novotného se objevily vítězky Miss České republiky 2018 doplněné o finalistky Miss Léta. Kalendář bude v prodeji v následujících dnech a výtěžek v plné částce putuje na nadační fond IT people.

MCR odstartovala 1

Křtu tohoto prvního kalendáře Miss České republiky a oficiálního zahájení Miss České republiky se zúčastnil i zpěvák Jason Derulo, světová celebrita první velikosti s 3 miliardami zhlédnutí svých písní na YouTube a 20 miliony fanoušků na sociálních sítích.

Program neprobíhal pouze na Václavském náměstí. Oslavám předcházely zahraniční cesty do Kazachstánu a do Ruska za účasti velvyslankyně, organizátorek a vítězek Miss České republiky. Ty se nesly v duchu „100 let českého designu“. Zahraniční cesty uzavřela sobotní módní přehlídka v Drážďanech.

MCR odstartovala 2 MCR odstartovala 3

Foto: Dort k 100. výročí Československa (Jekatěrinburg)       Foto: Alexandra Belingerová při přehlídce šatů inspirovaných českou vlajkou Drážďany)

Oslavy byly zakončeny v neděli opět na Václavském náměstí, a to 28. října 2018 oficiálním spuštěním plnohodnotného ročníku soutěže Miss České republiky a zahájením registrace dívek do této soutěže. Ceny dívky čekají lákavé. Vítězka získá automobil a poletí reprezentovat Českou republiku na světovou soutěž. Pro ostatní finalistky jsou připraveny hodnotné ceny a kontrakty v oblasti modelingu. Ihned po spuštění stránek se začaly na akci do nového ročníku soutěže registrovat přítomné dívky, takže už teď je jasné, že o soutěžící nebude mít Miss České republiky rozhodně nouzi.

5 Tereza Bohuslavová Miss České republiky 2 4 Miss Léta 2018 Dominika Vinšová je také v kalendáři foto Karel Juda 

Foto: Tereza Bohuslavová, 1. vicemiss České republiky 2018                 Foto: Dominika Vinšová, vítězka Miss Léta 2018

O vzniku nové Miss České republiky

Soutěž Miss České republiky vznikla registrací ochranných známek v srpnu 2017 a úspěšnou žádostí o zápis názvu Miss České republiky. Přestože registrace a přípravné práce byly zahájeny již v roce 2017, vyčkali organizátoři až do srpna 2018, kdy byla mimo jiné soudně definitivně potvrzena výhradní práva k názvu Miss České republiky ve smyslu průmyslových práv.

V září 2018 během finále Miss Léta byly vyhlášeny výsledky nultého ročník nové Miss České republiky. Během tohoto večera byly zvoleny první tři vítězky Miss České republiky pro rok 2018 – Iveta Maurerová, Tereza Bohuslavová a Kristýna Malířová.

Ve dnech 25. - 28. října 2018 při příležitosti 100 let vzniku České republiky byla během slavností na Václavském náměstí dovršena změna původní Miss Léta na Miss České republiky.

V roce 2019 s novým názvem bude zachován původní koncept soutěže. Pořadatelem soutěže bude nadále nadační fond IT people, který soutěž bude provozovat na základě výhradních licenčních práv.

Výtěžek z Miss České republiky ze 100 % míří na podporu získávání talentovaných studentů pro studium oborů technického směru.

Jak již byl tradicí v Miss Léta, soutěžící v soutěži Miss České republiky nebudou vázány žádnou smlouvou, která by jim bránila například v jejich kariéře modelky.