Vítězka Miss České republiky 2018 si ze světové Miss přivezla cenu

Je to pár měsíců, co soutěž Miss České republiky zná jméno vítězky pro rok 2018 – Iveta Maurerová ze Znojma odletěla 16. října 2018 reprezentovat Českou republiku na světovou soutěž krásy s názvem Miss Global City, která se konala v čínském městě Jinan.

Na soutěži bylo celkem 36 dívek z celého světa. Dívky byly ubytované v krásném hotelu v centru Jinanu. První den proběhla uvítací party všech soutěžících a organizátorů soutěže, kde se jednotlivé finalistky představovaly a fotily se na profilové fotografie, které byly zveřejněni na finálovém večeru při promenádě v plavkách. Další dny dívky nacvičovaly své volné disciplíny a choreografie na finále.

Foto: Facebook Miss Global City Pageant                                                                                                                             Miss České republiky - Iveta Maurerová v Číně na světové Miss

V průběhu soutěže navštívily finalistky spoustu krásných míst v Číně. Podívaly se do čínského chrámu, kde měly možnost fotit se a natáčet videa. Dále se dívky podívaly do ZOO v Jinanu, která byla na způsob safari. „Byl to nejkrásnější den ze všech“, uvedla Iveta. Jeden den měly finalistky volný a mohly jít na nákupy. Navštívily i čínskou čtvrť Snack Street, kde byla možnost ochutnat tradiční čínské pokrmy.

Iveta Maurerová při své volné disciplíně                                                                                 Návštěva soutěžících v ZOO a krmení zvířat

26. října proběhlo velké finále. Od rána probíhaly přípravy. První disciplína byla promenáda v národním kroji. Iveta měla zapůjčený krásný kroj od folklórního spolku Chrudimského. Jako druhá disciplína byla talent show. V této disciplíně tancovala Iveta s tanečními zlatými křídly. Další disciplína byla promenáda v plavkách. Finálový večer zakončila přehlídka v dlouhých společenských šatech. Iveta měla šaty půjčené od Dany Svozílkové ze Zlína. V těchto šatech probíhalo vyhlašování a předávání cen. Iveta získala titul Miss Global City Temperament. Na prvním místě se umístila dívka z Mexika, na druhém místě z Číny a na třetím místě se umístila soutěžící z Ruska.

maurerova-miss-ceske-republiky.JPG

Iveta Maurerová na billboardu                                     Slavnostní finálový večer Miss Global City 2018 ve slavnostních šatech od Dany Svozílkové a promenáda v plavkách

Iveta prozradila, že to byla její první světová soutěž a vůbec poprvé se podívala do Asie. „Byla to pro mě obrovská zkušenost a veliký zážitek,“ uvedla Iveta. V současné době se plně věnuje vysokoškolskému studiu na univerzitě v Pardubicích a svůj volný čas věnuje modelingu a propagaci Miss České republiky. "Titulu MIss České republiky si nesmírně vážím a plně si uvědomuji zodpovědnost, která je po mě požadována. V souvislosti se samotnou reprezentací soutěže Miss České republiky je pro mě důležitý rozvoj mladých dívek v modelingu. Sbírám zkušenosti a hltám plnými doušky každý zážitek, který mám. Již během roku 2018 jsem nějaké své znalosti a zkušenosti předala, v příštím roce budu podporovat Miss České republiky zejména ve workshopech, kterých se zúčastní nové soutěžící v roce 2019," dodala.

Zdroj: Miss České republiky, Miss Global City 2018