Články

Charitativní večer - kalendář

Vítězky loňského ročníku pokřtily charitativní kalendář na pomoc psům

kalendar-charita-duplex19.jpg

Ve čtvrtek 26. září vítězky Miss České republiky 2018 pokřtily kalendář. Iveta Maurerová, Tereza Bohuslavová a Kristýna Malířová spolu s finalistkami Miss Léta 2018 během celého roku fotí různé kampaně. Nenechaly si ujít ale charitativní projekt, na kterém se podílel tým zapsaného spolku Heart for Romanian dogs. Ve spolupráci s profesionálním týmem, který se postaral o styling, focení a kompletní přípravy, zcela bez nároku na honorář byl vytvořen kalendář pro rok 2020 ve dvou verzích (nástěnná a stolní). Kalendář byl ve čtvrtek 26. září pokřtěn v Duplex, The Rooftop Venue.

Součástí křtu byla i promenáda v plavkách a také premiéra zbrusu nové kolekce dámského oblečení návrháře Michaela Andrease. Mladý módní návrhář Michael Andreas se šestým rokem zaměřuje na tradiční ruční zpracování kvalitních italských a českých kůží, ze kterých tvoří luxusní kabelky a tašky. Od roku 2018 navrhuje a osobně šije také dámské a pánské oblečení. Tato nová kolekce s názvem David a Michelangelo vznikla na základě inspirace italským divokým životním stylem a nespoutaností jižanské povahy. Kolekce spojuje dámské oblečení a kožené kabelky vyrobené z pravých italských kůží. Zahrnuje společenské dlouhé šaty, ale i podzimní hřejivé dámské sukně, šaty a svetry. Na finalistkách Miss České republiky dnes vidíme také podzimní bundy z rifloviny a taftu nebo červenou koženou bundu. Modely mají nevšední tvary, střihy a Michael Andreas v nich kombinuje netradiční materiály. Každý model je originál, vždy propracovaný do nejmenšího detailu. Z dílny Michaela Andrease pocházejí také všechny luxusní kabelky a cestovní tašky, které mají naše modelky. Kromě italských kůží jsou především cestovní tašky vyrobené i z argentinské hověziny. Jsou to výjimečné módní kousky, které potěší srdce každé ženy. Oblečení i kožené kabelky jsou ručně šité, a to osobně Michaelem Andreasem, který je autorem celé kolekce od prvních návrhů, přes výběr materiálů až po realizaci. Zaměřuje se na vysokou kvalitu zpracování, originální a jedinečný design, který vnáší do svých limitovaných kolekcí. V tento večer se návrhář postaral i o outfit vítězky Miss České republiky 2018, Iveta Maurerové, a organizátorky soutěže, Alex Belingerové.

Křest kalendáře pro mnoho hostů byl velmi emotivní. Cílem bylo pokřtít kalendář a zahájit tím i prodej jak kalendářů, tak i reklamních materiálů. Státní útulky v Rumunsku čítají na stovky, někde na tisíce svěřenců, o které se nikdo moc nestará a pokud se zdá útulek přeplněný, psy tam pozabíjí. Často nehumánním způsobem, protože uspávací injekce stojí peníze. Pokud se o pejska nikdo nepřihlásí nebo si ho někdo neadoptuje, je ze zákona povoleno psa po 14 dnech utratit. Jakým to je způsobem - už v Rumunsku nikdo neřeší... "Naštěstí se i v tomto pekle najde pár hodných lidí, kteří si na svých či na pronajatých pozemcích vystavěli soukromé azyly a snaží se poskytnout provizorní domov pro co nejvíce tuláčků. Ale bez zahraniční pomoci se neobejdou. Sousedé nemají pro tuto charitu pochopení, nikdo z místních jim nedá ani pytel granulí a často volají policii a jinými různými způsoby házejí těmto zachráncům klacky pod nohy. Nebýt zahraničních organizací, které pomáhají finančně, nabízejí pejsky k adopci a podporují i materiálně, spousty z nich by už dávno nežily." uvedla hlavní organizátorka zapsaného spolku Heart for Romanian dogs, Petra Jarošová.

Radek a Lenka Baštovi provozují již 10 rokem fotoateliér v České Lípě. Za tu dobu nafotili mnoho rodin, reklamních kampaní, svateb, tématických focení i magazínů. Specializují se spíše na tématické focení dětí a slečen s vlky a sovami o které je veliký zájem. Proto se nebrání žádné charitě, která je určená pro zvířátka. Tentokrát se domluvili s majitelkou organizace Heart for Romanian dogs - Petrou Jarošovou, že podpoří pejsky v Rumunsku a jelikož spolupracují i s Miss České republiky, přizvali na focení vítězky Miss České republiky 2018. Kalendář se fotil na 4 etapy a na 4 různá témata, které měla Lenka již v představě a jen je zrealizovat. "Jsme rádi, že se kalendář povedl a věříme, že celý zisk, který je určen pro pejsky bude co nejvyšší," uvedla fotografka Lenka Baštová. Příští rok chystají další charitativní projekt a znovu s Miss České repliky, na které se moc těšíme a vy se nechte překvapit.

Tým podílející se na tvorbě kalendáře:
fotoateliér Photo-Lenory
vizážistka Evženie Vydrová
stylista Lukáš Almassy
svatební salon Delta
bižuterie JSB Bijoux
další dobrovolníci

 

Partneři: Mironet, Aquila, Autobond Group a.s., Duplex The Rooftop Venue, Fixed, Web Integrátor, Aquapalace Praha, Hilldesign, Fashinity.cz, Vinařství Pavlovín, Fashion Models, JSB Bijoux, hotel Jalta, O´black, Czech Fashion Week, Brazil Keratin a Naše hvězdy.

Foto: Ondřej Čapka, Marián Juskanin

Všechny články