Finalistky 2021

    Niki Tichotová

  • Soutěžní číslo 6
  • 18 let
  • 170
  • 85-60-87
  • Praha
  • Miss České republiky 2021
  • Znamení: lev

finalistka č. 6

tichotova-6.jpg

Rozhovor s finalistkou č. 6, která bojuje o titul Miss Sympatie. O tomto titulu rozhoduje veřejnost pomocí veřejné volby

Jaká část programu Miss ČR (aktivita, událost či kurz) tě zatím posunula v tvém osobním rozvoji nejdále a proč?

Jsem vděčná za každý z kurzů, které jsem díky Miss mohla absolvovat, ale kurzy komunikace, jsou v mém případě asi těmi zlomovými. Věřím, že už díky prvnímu z nich, mi posluchač konečně alespoň trochu rozumí. A doufám, že až ukončím i ten druhý, přestanou se mi při komunikaci na veřejnosti alespoň trochu třást kolena a hlas.

Proč bys měla vyhrát Miss České republiky 2021 právě ty?

Ráda bych dostala možnost stát se užitečnou a nezapomenutelnou ambasadorkou celého projektu. Tato Miss totiž není jen o kráse, jinak bych asi stěží postoupila, je tolik krásných holek. Každá z holek ve finále této soutěže, musí mít kromě nějaké dávky půvabu ve svém životě také jasné poslání a směr. Obojí jim pak organizátoři soutěže pomáhají rozvíjet a šířit dál. Moc by mě těšilo, přinášet radost a být ku prospěchu ostatním. S něčí pomocí je to vždy o trochu snazší.

Jakými vlastnostmi by měla disponovat vítězka Miss České republiky 2021?

Inspirativní, laskavá, výjimečná, charakterní, zábavná a spolehlivá.

Jaký je tvůj pohled na charitativní činnosti v České republice a jaký je tvůj pohled na projekt Počítače dětem?

Jsme úžasný národ, kterému lidské neštěstí rozhodně není lhostejné, což dokazujeme ohromnými příspěvky v charitativních sbírkách napříč jejich tématy. Projekt „Počítače dětem“ je za mě dokonale časově i tematicky zorganizovanou charitativní aktivitou. Myslím, že kromě radosti dětem přinesl i záchranu, klid a úlevu mnoha jejich rodičům. Je mi samozřejmě neskutečnou ctí, být jeho součástí.

Jaká já tvá nejhorší vlastnost nebo zlozvyk a jak tě ve tvém životě ovlivňuje/omezuje?

Těch je ... Drbu se třeba na hlavě, když jsem nervózní, uklízím, až když už není zbytí, neumím říkat ne, tam kde bych měla a bohužel odkládám vše na poslední chvíli... Ale těch dobrých, těch mám také dost.

Jaký názor máš na očkování proti pandemii Covid-19?

Ctím každého osobitý přístup, je to velmi intimní záležitost a ty si vždy řešíme každý po svém. Já sama mám stále ještě takové množství protilátek, že z lékařského hlediska očkování zatím nepotřebuji.

V případě, že by ses ocitla v čele vlády, jaké změny bys navrhla (v čem a proč)?

Snažila bych se o reformu školství. O to, aby se systém přeživší z dob Marie Terezie změnil, aby bezhlavé memorování vystřídal důraz na pochopení a praktické využití získávaných znalostí a minimálně stejnou váhu jako vědomosti by měly sebevědomí, duševní i fyzické zdraví dětí školou povinných. Sama letos maturuji na gymnáziu, takže bych se do té vlády potřebovala dostat co nejdříve.

Kdo je tvým největším vzorem a proč?

Každý, kdo si jde za svým cílem, nesejde z cesty, neopustí své hodnoty a neztratí humor, i když se třeba momentálně vše spikne proti němu a šťastný konec jeho snažení je jasně v nedohlednu – takže třeba takový Jára Cimrman, když dobýval severní pól.

Jaký je tvůj životní sen v osobním i kariérním životě?

V osobním životě být šťastná a v klidu, mít funkční a veselou rodinu. V tom kariérním založit firmu na přírodní kosmetiku a potravinové doplňky. Při tom pomáhat lidem hledat krásu uvnitř sebe sama, a ne jen v zrcadle nebo v plastických úpravách a pro spokojenost a klid chodit raději do přírody, než jen do lékárny.

Co tě nejvíce rozesměje a rozpláče?

Skoro každý upřímný vtípek, ráda se směju, mí vrstevníci si mě dobírají, že poslouchám třeba i Holzmanna. No a rozpláče mě bohužel takřka vše, jsem někdy až zbytečná citlivka. Snad mě to časem přejde, anebo se to bude možná jen zhoršovat. Moje mamka je totiž schopná brečet i u večerníčku.

VÍCE
HLASUJ PRO TUTO DÍVKU